orfeo orfeocoffee

Druhy kávy

australie

Vychutnejte si šálek silné australské kávy, která má unikátní nasládlou chuť s nádherně čokoládově ovocnou chutí. Plnost a svěžest kávy z ní dělají tu nejlépe hodnocenou kávu na světě, kterou si v Austrálii oblíbili především turisté.

bolivie

Vychutnejte si tuto vynikající bolivijskou kávu s výrazným aroma, která vás potěší především svojí lahodnou chutí pražených hořkých mandlí.

brasil facenda

Odborníky považována za jednu z nejlepších brazilských káv. Káva má sametové tělo a pěstuje se ze starých odrůd káv Bourbon. Je charakteristická sladkým čokoládovým nádechem s dlouhotrvající dochutí. Díky jemné aciditě citrusů nedráždí žaludek a je příjemně šťavnatá.

brasil jardim

Vychutnejte si šálek vynikající brazilské kávy, která vám nabídne čistou chuť s klasickými tóny čokolády, oříšků a kakaa. Káva má dokonalé kulaté tělo s obdivuhodnou vláčností a současně i jemností, kterou doprovází sladká, jemná acidita.

brasil santos

Typická ranní káva, která Vás probudí svojí jemnou chutí a nasládlým aroma. Z oblasti Sao Paulo do Vašich domovů zamíří káva plná ovocné chuti bez stopy po hořkosti. Vychutnejte si šálek kávy, jež Vám svojí chutí připomene čerstvou čokoládu.

burundi

Nechte se unést vynikajícím šálkem kávy Burundi, která má původ ve střední Africe. Káva se pěstuje ve vysokých nadmořských výškách v romantickém stínu kávovníku a má opojnou vůni a hravou, sladce citrusovou chuť.

colombia

Tato lahodná káva jistě potěší každého náročnějšího milovníka kávy díky velice vyvážené chuti a výraznému aroma po ovoci. Je sametová a má vyváženou aciditu. V chuti můžeme rozeznat kakaové boby s oříškovými a jemnými ovocnými tóny.

colombia supremo

Káva vhodná pro všechny gurmány. Poskytne Vám chuťový zážitek připomínající oříšky a smetanu. Ponořte se do špičkové kvality plantážní kávy a nechte se unášet plným aroma a vyvářenou chutí.

costa rica

Jedna z nejlepších káv na celém světě. Pěstována pod přísným dohledem dosahuje vynikající kvality. Tato káva se pěstuje v nadmořských výškách kolem 1500 m ve vulkanické půdě, jež je bohatá na minerály, což kávě dodává skvělou ucelenou chuť.

cuba

Oddychněte si u šálku výtečné kubánské kávy, která je charakteristická svojí oříškovou, krémovou chutí a likérovým aroma. Vůně této kávy je velmi silná kávová a jak by se od Kuby dalo očekávat, nechybí ani lehký nádech tabáku.

dominican

Ponořte se na okamžik do čokoládové chuti této kávy. Obsahuje jemné náznaky tabákového listí s dochutí čisté čokolády a pohladí Vás na jazyku svojí příjemnou sladkostí. Plná jemná chuť s mírným náznakem acidity a plným aroma dělá z této kávy opravdu impozantní nápoj.

ecuador

Pečlivě vybraná čerstvě pražená káva s vynikající chutí. Má opravdu pestré aroma snad všech sladkých vůní v kombinaci s karamelem, jež je doplněno vůní medu, tropického ovoce a koření. Nechte se unášet touto smyslnou symfonií, která Vás naprosto pohltí.

salvador

Vychutnejte si šálek vynikající perlové kávy ze Salvadoru, která nabízí nevšední směsici chutí. Střední acidita se zde snoubí se sladkým nádechem čokolády a červeného rybízu a přináší tak nevídaný chuťový zážitek.

ethiopia sidamo

Nechte se unést příjemnou jemně ovocnou chutí s jasmínovým aroma. Káva je typicky sladká a připomíná sladkost sušených jablek či nakládaných meruněk. Každého gurmána jistě potěší její plná, ušlechtilá, hedvábná chuť.

etiopie sheffe

Výrazná chuť a vinné aroma kávy potěší jistě každého labužníka. Plná chuť podtržená květinovými podtóny dělá z této kávy opravdu delikátní záležitost. Vychutnejte si kávu, která je pěstována v té nejvyšší kvalitě a je považována za jednu z nejlepších Etiopských káv.

guatemala fancy

Oddychněte si u šálku kávy, jež v sobě rozvíjí sladkou, ovocnou až mírně kořenitou chuť. To vše je doplněno plnou, vyváženou, lahodnou vůní. Vychutnejte si tu nejvyšší kvalitu z Guatemaly.

guatemala superior

Šálek této vynikající kávy vám nabídne plnou a vyváženou ovocnou chuť s kouřovým charakterem. Káva vás jistě potěší lahodnou chutí, která je bohatší než u standardních kávových zrn odrůdy arabika a zaručeně vás nadchne.

hawai kona

Vychutnejte si vynikající měkkou chuť této vzácné kávy s oříškovou příchutí. Jistě Vás mile překvapí její příjemná sladkost, výrazné aroma a nádech skořice. Ponořte se na chvíli do chuti této ojedinělé kvalitní kávy z oblasti Kona.

honduras

Vychutnejte si šálek této luxusní středoamerické kávy. Honduras produkuje velice kvalitní kávová zrna a vzhledem k tomu, že je tato káva velmi harmonická, má opravdu dobrou pověst jako káva do směsí.

indie plantation

Šálek této Indické kávy je ideální pro časté chvíle relaxace a mimo to je také vhodný pro každodenní popíjení. Káva má měkkou vinnou chuť s jemně kořeněnou vůní a je typickou indickou odrůdou s nezaměnitelnou chutí.

indonesie

Oddychněte si na chvíli u lahodného šálku kávy Ara Java Jampit. Jedná se o jemně delikátní kávu, jež si oblíbily dokonce i cibetky, které produkují tu nejdražší a nejvzácnější kávu světa Kopi Luwak. Káva má středně plné, hladké tělo a výrazné aroma.

jamajka

Ochutnejte tuto certifikovanou kávu, jež v sobě snoubí vyváženou nezaměnitelnou chuť s nádechem ovoce a oříšků. Káva se pěstuje na vysokohorských plantážích a je považována za jednu z nejlepších káv na světě.

jemen

Vychutnejte si šálek neobyčejné kávy, která pochází od drobných farmářů v regionu Matari. Tato káva je pěstována tradičním způsobem bez použití chemických metod již více jak 400 let a nabízí okouzlující směsici chutí.

kenya

Ponořte se na okamžik do plné chuti této kávy. Můžeme si vychutnat neobvyklou kombinaci ovocné, kořenité a vinné chuti. Jistě neodoláte ani silnému aroma a vyvážené vůni, kterou tato špičková káva nabízí.

kopi luwak

Čerstvě pražená 100% arabika, pocházející z Indonésie od místních sběračů. Doprava zdarma až na Váš stůl. Pražíme jednou týdně, proto se může dodací lhůta protáhnout na 2-3 prac. dny.

malawi

Vychutnejte si šálek neobyčejné kávy, která nabízí vyváženou a plnou chuť s výraznými tóny černých ostružin. Káva má výraznou vůni s velmi čistými a velmi lesklými kávovými zrny. Každý milovník kávy jistě ocení výjimečnost této kávy.

mexico

Vychutnejte si šálek lahodné mexické kávy, která vám zcela jistě bude výborným společníkem k odpolední siestě. Tato káva vás potěší nejen svojí příjemně jemnou, čokoládovou chutí, ale také velmi silným aroma.

mexico superior

Vychutnejte si šálek aromatické mexické kávy, která nabízí čokoládovou chuť s nádechem ovoce. Tato harmonická a chuťově vyvážená káva Vás jistě nadchne i svým specifickým aroma, které má díky vyšší poloze plantáží. Slovo maragogype znamená, že káva má obří zrna.

nepal

Vychutnejte si šálek vynikající africké kávy pěstované na úpatí Mount Everestu. Káva je označována jako jedna z nejvzácnějších na světě. Nabízí delikátní, lahodně čokoládovou chuť s ořechovou dochutí a květinovým aroma.

nicaragua

Začněte ráno s šálkem této lahodné kávy. Ty nejlepší nikaragujská kávy jsou jemné a mají nádherně vyváženou chuť s lehce nasládlým typicky voňavým aroma. Ponořte se do lahodné kořenité, karamelové a čokoládové chuti.

panama

Oddychněte si u šálku panamské kávy. Káva je proslulá svojí příjemně lehkou oříškovou chutí. Pochází z vysokohorských oblastí a řadí se mezi jedny z nejlepších káv na světě. Vychutnejte si tuto kávu s čerstvým, plně rozvinutým aroma.

papua

Ochutnejte tuto kávu s výraznou kořenitou chutí a vynikajícím ovocným aroma. Vaší pozornosti jistě neujde ani patrná chuť čokolády s oříškovou příchutí. Dochuť má tato káva nezvykle dlouhou a příjemnou.

peru

Šálek této peruánské kávy vám nabídne typickou oříškovou, harmonickou chuť a nádech jemné acidity. Navíc káva pochází z jedné z nejvyhlášenějších kávových oblastí v Peru a nabízí tak vysokou kvalitu.

peurto rico yauco

Nechte se unést jemně sladkou chutí s oříškovými podtóny kávy Rico Yauco Selecto. Už sám název „Selecto“ dává tušit, že se jedná o výběr toho nejlepšího. Navíc je tato káva nazývána Gourment Coffee.

rwanda

Vychutnejte si šálek rwandské kávy, která je popisována také jako „travnatá“. Díky půdě bohaté na živiny získává káva nevšední nádech a výtečnou chuť. Káva je velice jemné, plné chuti a to vše skvěle doplňuje jemné aroma s citrusovým nádechem.

tanzania

Nechte se unést ostrou, velice bohatou chutí vynikající africké kávy Tanzania, která je známa také pod názvem Tanganika, což je její bývalý název. Tato káva má označení AA, což vyjadřuje její nejvyšší kvalitu.

uganda

Vychutnejte si šálek jemné a harmonické chuti kávy Bugishu. Jedná se o typickou kávu pro Střední Afriku a řadí se k těm nejlepším, které se pěstují na severovýchodě podél keňské hranice, kolem Bugishu a hory Elgon.

zambie

Vychutnejte si šálek labužnické zimbabwské kávy, která se vyznačuje především jemnou čistou chutí s ovocným nádechem. Káva je opravdu vysoké kvality a zpočátku vás osvěží svojí ovocnou aciditou.

zimbabwe

Vychutnejte si šálek labužnické zimbabwské kávy, která se vyznačuje především jemnou čistou chutí s ovocným nádechem. Káva je opravdu vysoké kvality a zpočátku vás osvěží svojí ovocnou aciditou.

hawai paradise

Vychutnejte si neobyčejnou chuť této kávy, která se řadí k jedné z nejlepších a nejoblíbenějších káv na světě. Nechte se unést chutí čokolády a višní. Káva navíc nabízí jedinečné silné aroma s dotykem citrusových květů.